نوار کنج آلومینیوم, نوار کنج استیل

5 نکته نحوه انتخاب و نصب نوار کنج کاشی

5 نکته انتخاب و نصب نوار کنج
زمان مطالعه: 5 دقیقه

نوار کنج کاشی

نوار کنج کاشی کاشی ظاهری تمیز و حرفه ای به هر طرح کاشی می بخشد. مهم است که این مرحله را نادیده نگیرید. نوار کنج کاشی لبه های ناهموار یا تیز را می پوشاند، تمیز کردن و نگهداری را کاهش می دهد و از نصب کاشی برای سال های آینده محافظت می کند. نصب تریم سخت تر از نصب بقیه کاشی نیست. مواد مشابهی مانند چسب یا ملات و ماله مورد نیاز است. تریم کاشی را به عنوان مرحله دوم تا آخرین پروژه نصب کاشی نصب کنید .

1. انتخاب نوار کنج کاشی مناسب

 برای انتخاب نوار کنج کاشی مناسب به سبک کلی مورد نظر خود در فضای خود فکر کنید. اگر به دنبال ظاهری یکدست و یکپارچه هستید، تطبیقنوار کنج استیل با کاشی ممکن است راه حلی باشد. اگر می‌خواهید علاقه و ابعاد بصری را اضافه کنید، مطابقت با رنگ را در نظر بگیرید. جنس و رنگ کاشی: برخی از مصالح کاشی مانند سنگ طبیعی می توانند در رنگ و بافت متفاوت باشند. در صورتی که کاشی های شما دارای این تغییرات باشند، تطبیق نوارکنج می تواند به ایجاد ظاهری منسجم کمک کند. گزینه های رنگ بندکاشی: به یاد داشته باشید که بند کاشی در طیف گسترده ای از رنگ ها وجود دارد. ممکن است رنگ دوغابی پیدا کنید که هم کاشی‌ها و هم تزئینات شما را تکمیل می‌کند و به شما امکان می‌دهد بین این دو تعادل برقرار کنید.

2. مواد خود را امتحان کنید

ابتدا باید مناسب ترین ماده را برای این کار انتخاب کنید. یکی از مواردی که هنگام انتخاب تزئینات خود باید در نظر بگیرید، مکانی است که کاشی کاری می کنید، زیرا مناطق مختلف به تریم های متفاوتی نیاز دارند. به عنوان مثال، فولاد ضد زنگ برای مناطقی مانند آشپزخانه های تجاری، بیمارستان ها و مناطق خارجی مناسب است زیرا این پروفیل ها در برابر عوامل شیمیایی و جوی اصلی مقاومت می کنند .

پیشنهاد ما نوار کنج های فلزی از جنس های استیل و آلومینیوم است ، این جنس نوار کنج ها جدای از مقاومت بالا و جلوه‌ی لوکسی که دارند در انواع رنگ ها در دو نوع مات و براق هم تولید می‌شوند .

نوار کنج پلاستیکی نیز به دلیل اقتصادی بودن طرفداران زیادی دارد با پوشاندن لبه‌های ناتمام و آب‌بندی کاشی‌کاری از آسیب‌های آب، راهی عالی برای تکمیل یک کار کاشی‌کاری است. تریم‌های کاشی پلاستیکی گزینه‌های رنگی فراوانی را ارائه می‌دهند، بنابراین شما همیشه می‌توانید چیزی متناسب با طرح رنگ خود پیدا کنید .

3. نوار کنج کاشی را متناسب با بودجه خود در نظر بگیرید !

تریم ها از نظر قیمت می توانند بسیار متفاوت باشند، این چیزی است که هنگام انتخاب مناسب ترین پوشش برای کار خود باید به خاطر داشته باشید. از مقرون به صرفه ترین تریم پلاستیکی سفید تا لوکس ترین تریم کاشی برنجی عتیقه یا تریم کاشی کروم کریستال سواروسکی .

اگر در حال کاشی کاری یک منطقه بزرگ هستید، این می تواند به طور جدی بر هزینه های کلی شما تأثیر بگذارد، بنابراین باید هنگام انتخاب و بودجه بندی یک پروژه در نظر گرفته شود. اگر در تعیین مقدار تریم خود مشکل دارید، با شماره 09120207276 تماس بگیرید و تیم ما با مشاوره تخصصی آماده است .

4. رنگ مناسب را انتخاب کنید

هنگام در نظر گرفتن اینکه کدام تریم کاشی را بخرید، باید زیبایی شناسی کلی پروژه را در نظر بگیرید و اینکه آیا می خواهید نوار کنج شما دقیقاً با کاشی ها مطابقت داشته باشد یا به جای آن یک رنگ مکمل می خواهید. رنگ تزئینات شما تفاوت زیادی در ظاهر یک کار تمام شده ایجاد می کند و چیزی است که می تواند یک اتاق را در صورت جفت شدن با وسایل و یراق آلات منطبق مانند شیرآلات یا روشنایی کاملاً متحول کند .

در گروه صنعتی توپراک، ما تزیینات کاشی را در رنگ‌ها و روکش‌های مختلف برای مطابقت با هر کاری، بسته به ظاهر نهایی مورد نظر شما، عرضه می‌کنیم. خواه به دنبال نوار کنج کاشی طلایی براق باشید یا دودی مات ، شرکت ما در 8 رنگ متفاوت استیل و 3 رنگ پر طرفدار آلومینیوم ما می‌توانیم پایان کاملی را برای پروژه کاشی کاری شما به شما ارائه دهیم.

برای انتخاب رنگ اینجا کلیک کنید .

5. اندازه مناسب را انتخاب کنید .

نوار کنج کاشی در طیف وسیعی از اندازه ها وجود دارد، بنابراین شما می توانید بسته به نیاز ، اندازه مناسب را انتخاب کنید. با طیف وسیعی از اندازه های موجود، باید اطمینان حاصل کنید که تریم مناسب با اندازه و عمق کاشی های انتخابی خود را انتخاب می کنید. از میان پروفیل‌های تریم کاشی از هر نقطه‌ای به اندازه 10 میلی‌متر، تا 100 میلی‌متر، یکی را انتخاب کنید .

زمان نصب نوار کنج

تریم کاشی باید به عنوان مرحله دوم تا آخرین پروژه نصب کاشی نصب شود. مهم است که از نصب تریم کاشی صرف نظر نکنید تا زمان کار یا هزینه کمتری صرف شود. تزئینات کاشی یک لمس نهایی را ارائه می دهد و کاشی را طولانی تر می کند تنها زمانی که ممکن است نیازی به تراش کاشی نباشد زمانی است که کاشی با سطوح دیگر مانند گوشه های دیوار یا لبه های کف برخورد می کند. همچنین می توان به جای نصب تریم کاشی از طرح های پیوسته کاشی استفاده کرد (اما لبه های کاشی باید لعاب دار شود تا لبه های خشن و تیز از بین برود) .

ملاحظات ایمنی

برای جلوگیری از خراشیدن لبه های تیز کاشی از دستکش استفاده کنید. مراقب باشید کاشی‌هایی را که می‌زنید یا می‌پوشانید، ترک نکنید.

هنگام برش کاشی از عینک ایمنی و دستکش استفاده کنید و در صورت استفاده از برش برقی یا گازی، محافظ گوش نیز توصیه می شود .

ابزار :

 • تفنگ درزبندی
  دستکش
  نوار اندازه گیری
  مرحله
  کادر بندی مربع

مواد :

 • برش انتخابی
 • چسب
 • پخش کننده چسب
 • ماله
 • فاصله‌دهنده (اختیاری)

دستورالعمل ها

1. ابتدا تعیین کنید کدام محل به نوار کنج نیاز دارد .

ابتدا طرح کاشی را بررسی کنید تا دریابید که در کجا ممکن است لبه های تیز، خطوط خشن ناخوشایند یا شکاف بین کاشی و مواد دیگر ایجاد شود. مکان‌های رایجی که می‌توانید در آن‌ها نصب تریم را در نظر بگیرید عبارتند از :

 • لبه های ناتمام در اطراف یک بک اسپلش
 • لبه های اطراف طاقچه دوش
 • در اطراف یک جدول یا نیمکت
 • جایگزین فارسی بر
 • انتقال بین کاشی و کف یا دیوار

2. یک طرح را انتخاب کنید .

نوع تزئینی را انتخاب کنید که تکمیل کننده نصب کاشی شما باشد. این فرصتی است برای خلاقیت. می‌توانید تزئینی را انتخاب کنید که با طرح کاشی ترکیب شود، لهجه‌ای با کیفیت سفارشی ارائه کند یا رنگ‌های متضاد را برای ظاهری چشم نواز ارائه دهد .

3. لبه ها را اندازه بگیرید

مناطقی که تریم نصب می شود را اندازه گیری کنید. تعیین کنید که چند قطعه کاشی برای تکمیل تریم مورد نیاز است. اندازه گیری های دقیق را به ارائه دهنده تریم کاشی خود بدهید تا مطمئن شوید که اندازه و مقدار مناسبی از قطعات کاشی را دارید .

4. چسب یا ملات بمالید

هنگامی که تمام مواد خود را مرتب کردید، برای نصب تریم کاشی آماده شوید. قبل از اتمام نصب کاشی، مطمئن شوید که تریم را نصب کنید. چسب را با تفنگ درزگیر یا ملات پخش کن با ماله روی لبه هایی که تریم می رود بمالید. این کاشی را یکی یکی بمالید تا اجازه ندهید چسب ها خشک شوند .

5. چسب یا ملات را یکنواخت کنید

برای صاف کردن ملات از ماله استفاده کنید. یک تفنگ درزبندی به استفاده از یک لایه چسب کمک می کند. این مرحله تضمین می کند که تریم کاشی به درستی با ظاهری حرفه ای نصب شده است.

6.کاشی را با کره بمالید

روغن کاری پشت به معنای استفاده از چسب یا ملات اضافی روی قسمت باز کاشی است. اطمینان حاصل کنید که به طور یکنواخت اعمال می شود. این تکنیک پوشش چسب یا ملات خوبی را فراهم می کند و نصب طولانی مدت را تضمین می کند .

7. برش کاشی را در جای خود فشار دهید

اکثر تریم های کاشی را می توان به سادگی با فشار دادن کاشی در جای خود نصب کرد. در صورت لزوم برای اطمینان از فاصله یکنواخت بین کاشی ها از اسپیسر استفاده کنید. در صورت استفاده از ملات، ممکن است لازم باشد آن را با لبه بریده ماله شانه کنید و تریم کاشی را در جای خود بچرخانید.

8. تکرار کنید

این روند را برای هر تکه تریم کاشی تکرار کنید. پس از نصب تریم، می توانید به نصب بقیه طرح کاشی خود ادامه دهید .

اگر بدنبال مشاوره از یک متخصص هستید با ما تماس بگیرید .

09120207276

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *