دسته‌بندی نشده

17 ایده دکوراسیون مینیمال

17ایده دکوراسیون مینیمال
زمان مطالعه: 7 دقیقه

اگر به دنبال حذف اقلام غیر ضروری در خانه خود برای ایجاد فضایی مینیمال هستید ، این شعار جدیدشماست: کمتر بهتر است. “کمتر بیشتر است” نیز کار می کند، و همینطور “کیفیت بر کمیت”. فضاهای نیمالیستی به‌جای تمرکز بر قطعات باکیفیت و محبوب، شلوغی‌ها را پاک می‌کنند . 

در سبک مینیمالیستی شما باید موارد غیر ضروری را حذف کنید و فقط به موارد ضروری بسنده کنید ،بنابراین باید هر چیزی را که در فضا به آن نیاز ندارید حذف کنید .

ایجاد یک فضای مینیمالیستی که احساس گرما، صمیمی و متمایز به شما بدهد،یک هنری است. از قفسه‌های کتاب که با دقت طراحی شده‌اند تا لوازم جانبی بافت‌دار و تأکید بر ویژگی‌های معماری، راه‌های زیادی برای ایجاد یک فضای آرام و مینیمالیست وجود دارد .

برای ایجاد یک فضای مینیمالیستی آماده اید ؟ در این مقاله 17 پیشنهاد ما را بخوانید .

  1. دیوار های خود را پاک کنید

چکش و میخ را زمین بگذارید. با فضاهای مینیمالیستی، نیازی به پر کردن هر اینچ از فضای دیوار نیست. اگر فکر کردن به دیوارهای برهنه خسته کننده به نظر می رسد، نگاهی به این اتاق نشیمن با طراحی جاشوا اسمیت بیندازید- این دلیلی است بر اینکه در آغوش گرفتن فضای سفید می تواند زیبا و مجلل به نظر برسد .

دکوراسیون مینیمال

2. وسایل خود را ویرایش کنید

همانطور که در حال ایجاد فضاهای مینیمالیستی هستید، هر یک از دارایی های خود را به طور جدی در نظر بگیرید، از وسایل کوچک تا مبلمان بزرگ. واقعا دوستش داری؟ کاربردی است ؟ وسایل خود را به وسایل دلخواهتان کاهش دهید ، و این باعث ایجاد یک طراحی معنادارتر و مینیمالیستی است .

وسایل خود را ویرایش کنید

3. هنر یکنواخت را اضافه کنید

قاب عکس های بزرگ و زیبا جایشان در گالری است نه در خانه‌ی مینیمال شما ، در عوض چیزی که شما به آن نیاز دارید قاب عکس هایی با تصاویر شخصی شما و با قابی ساده که بصورت یکنواخت و عمودی به دیوار زده شده است.

هنر یکنواخت را اضافه کنید

4. بازی با بافت

اگر در خانه خود به رنگ های خنثی پایبند هستید، ظاهر را با بافت هایی که التماس می کنند لمس شوند، تقویت کنید بدون اینکه فضا را تحت تأثیر قرار دهد، ابعاد و لایه‌هایی به اتاق اضافه می‌کند .

بازی با بافت

5.قفسه کتاب های خود را مرتب کنید

هنگام ایجاد یک فضای مینیمالیستی، قفسه‌های کتاب اولین مکان برای شروع هستند، زیرا به راحتی می‌توانند خلوت شوند . کتاب‌هایی را که مطمئن هستید دیگر نمی‌خوانید، بردارید و اهدا کنید و به سازماندهی منظم قفسه‌های کتاب و قرار دادن افقی اجازه دهید. پیشنهاد می‌کنیم با گلدان‌ها و اشیاء تزئینی (البته فقط موارد معنی دار) قفسه را تزئین کنید .

قفسه کتاب های خود را مرتب کنید

6. اجازه دهید معماری دیده شود!

خواه فضای شما دارای کفپوش های چوبی چشم نواز باشد یا توکارهای سفارشی (خوش شانسید!) وسایلی را که مانع درخشش آنها می شود را پاک کنید. به فرش‌ها، پرده‌ها و انواع به هم ریختگی فکر کنید. شما می‌خواهید جواهرات معماری، مانند قالب‌گیری تاج و درهای قوسی، واقعاً ظاهر شوند .

اجازه-دهید-معماری-دیده-شود

7. فضای باز را به داخل بیاورید

در حالی که بیشتر ایده های دکوراسیون مینیمالیستی شامل ویرایش آیتم ها می شود، چند قطعه وجود دارد که ارزش آوردن به فضای شما را دارد. یکی از آنها رنگ سبز است . این ایده را دوست دارم که با یک جفت قیچی به باغ یا حیاط خلوت خود بروید و از آنچه دارید برای ایجاد یک قطعه مرکزی استفاده کنید. “افزودن رنگ های کوچک در یک محیط خنثی تمام چیزی است که برای ایجاد کمی روح به فضا نیاز دارید”.

فضای-باز-را-به-داخل-بیاورید

8. کوسن های رنگی را اضافه کنید

حتی فضاهای مینیمالیستی نیز به مکانی نیاز دارند تا سر خود را استراحت دهید. بیلی می‌گوید: «بالش‌های می‌توانند فضایی را با رنگ، بافت و مقیاس مورد علاقه‌ی شما به هم نزدیک کنند. پس ادامه دهید و از انتخاب مجموعه ای از بالش های برجسته در رنگ ها، مواد و اندازه های مختلف لذت ببرید

کوسن-های-رنگی-را-اضافه-کنید

9. فضای پیشخوان را برای فقط ملزومات خالی کنید

یک مینیمالیست باید: درهم و برهمی را از بین ببرد . این مورد مخصوصاً در مورد میزهای آشپزخانه، خواه در آشپزخانه، حمام یا جاهای دیگر صادق است. سطوح خود را ساده کنید و فقط آنچه لازم است را نمایش دهید.

به عنوان مثال، در حمام، مسواک و سایر وسایل روزانه خود را در یک کشو قرار دهید. سبدها، سطل ها، کمدها و نیمکت های ذخیره سازی بهترین دوست جدید شما خواهند بود.

فضای پیشخوان آشپزخانه را خالی نگه دارید

10. نور طبیعی

فضاهای مینیمالیستی می توانند (به اشتباه) به احساس سرد بودن بیش از حد شهرت داشته باشند، اما یک راه آسان برای مبارزه با آن وجود دارد: نور طبیعی فراوان. اگر از پنجره‌های سخاوتمندانه خوشتان آمد، اجازه دهید تا جایی که ممکن است نور خورشید وارد شود. روی پرده های گازدار سرمایه گذاری کنید که به حفظ حریم خصوصی اجازه می دهد و در عین حال اجازه می دهد نور فیلتر شود.

نور طبیعی

11. سبک شیکر را در پیش بگیرید

سبک شیکر یکی از سبک‌های دکوراسیون داخلی است که بر پایه سادگی و کیفیت ساخت تمرکز دارد. این سبک، از چوب به عنوان متریال اصلی استفاده می‌کند و از هرگونه کنده کاری و تزئینات پرهیز می‌کند. در این سبک، مبلمان و وسایل دیگر ساده و با کیفیت هستند و عملکرد آن‌ها در درجه اول اهمیت دارد. در کابینت‌های آشپزخانه به سبک شیکر، درها و جلوی کشوها متقارن و ساده هستند و از هرگونه کنده کاری و تزئینات پرهیز می‌کنند .

سبک زندگی ساده شیکربر مینیمالیسم حداکثر تأکید داشت و تنها به قطعات کاربردی اجازه ورود به خانه‌هایشان را می‌داد، مانند مبلمان ساده‌ای که خودشان می‌ساختند. هنگام تجهیز یک فضای مینیمالیستی، روی قطعات کاربردی، تمیز و دست ساز سرمایه گذاری کنید که می دانید تا آخر عمر باقی خواهند ماند.

سبک-شیکر

12. کیفیت بیش از کمیت

فضاهای مینیمالیستی هنوز هم می توانند یک لحظه حداکثری داشته باشند – فقط آن را به یک محدود کنید. این حمام ساده با رنگ های تک رنگ به وان نمایشی اجازه می دهد تا ستاره نمایش باشد و چشم ها را به سمت بالا حمام ساده با رنگ های تک رنگ به وان نمایشی اجازه می دهد تا ستاره نمایش باشد و چشم ها را به سمت بالا بکشاند. بعد از ما تکرار کنید: کیفیت بر کمیت .

کیفیت برتر از کمیت

13. سمت تاریک را در آغوش بگیرید

هیچ کتاب قانون مینیمالیسم وجود ندارد که بگوید شما باید در میان سایه های سفید زندگی کنید و این اتاق خواب سیاه و سفید گواه آن است. دیوارهای بافت پیچیده هستند (در عین حال به دور از ساده بودن)، در حالی که تخت پر از منسوجات نرم التماس می کند که داخل آن بخزید .

سمت-تاریک-را-در-آغوش-بگیرید

14. به یک رنگ بچسبید

موضوعی را با یک رنگ انتخاب کنید و آن را نخ بکشید». به رنگ های روشن و آرام بخش مانند سفید، خاکستری یا پاستلی فکر کنید. از رنگ روی دیوارها گرفته تا مبلمان روکش شده تا کتانی، انتخاب رنگ‌های مختلف یک رنگ ظاهری چند لایه و در عین حال آرام به شما می‌دهد .

به یک رنگ بچسبید

15. فضا را با فرش مشخص کنید

قدرت یک فرش را دست کم نگیرید، که ممکن است آخرین لمسی باشد که فضای مینیمالیست شما میل می کند. افزودن یک قالیچه فضایی را مشخص می‌کند و به ایجاد اتاق تنفس بصری هنگام انتقال از فضا به فضا کمک می‌کند، به‌ویژه در پلان‌های طبقه باز .

استفاده-از-فرش

16. با میز قهوه خود مانور دهید

در حالی که فضاهای مینیمالیستی تمایل دارند سطوح را شفاف نگه دارند، بیلی پیشنهاد می کند یک نقطه خاص را طراحی کنید. او می گوید: از میز قهوه خود به عنوان نقطه کانونی استفاده کنید. “آن را با یک پشته مرتب از کتاب های موزه مورد علاقه خود، یک گل آرکیده یا گل ارکیده در یک گلدان زیبا و هر چیز معنی دار تزئین کنید .

این سه مورد منعکس کننده سبک شخصی شما هستند و در عین حال یک عنصر گرافیکی و بافت نیز به آن اضافه می کنند – برای هر سبک خانه ای ضروری است. مطمئن نیستید چند قطعه به میز قهوه خود اضافه کنید .

با میز قهوه خود مانور دهید

17. جزئیات کوچک تاثیر بزرگی دارد

هنگام تزئین یا به‌روزرسانی یک فضای مینیمالیستی ، هنگام انتخاب دکوراسیون خود، کوچک‌ترین جزئیات را در نظر بگیرید. هر آیتم کوچکی، از چراغ مطالعه گرفته تا چوچکی که روی مانتو شومینه شما نمایش داده می‌شود، باید عمدی باشد – این سطح از فکر و مراقبت چیزی است که یک فضای مینیمالیستی ایده‌آل را ایجاد می‌کند .

جزئیات-کوچک-تاثیر-بزرگی-دارد
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *